"Не важливо, чи дитина продовжить свій шлях у мистецтві, важливо, що вона пройде цей досвід та перейме естетизм, чуття прекрасного, свободу виявлення і креативність у своє доросле життя!"
Якось перед початком чергового навчального року мені захотілось розібратись в чому ж вплив мистецтва на майбутнє доросле життя наших вихованців?! Я дійшла до висновку, що найголовніше, що дарують уроки малювання - це стиль мислення, навичка копати глибше: мовляв, а якої саме форми цей предмет насправді, який саме відтінок у сьогоднішнього неба, чим ось це обличчя вирізняється від решти?! Тобто, мистецтво навчає дітей задавати безліч запитань - спершу про видиму реальність, а потім про власні відчуття, воно вчить аналізувати, що саме про це думаю я. В майбутньому подібна чутливість виховує безцінні людські якості, такі, як емпатія та естетичне чуття, коли ти просто відчуваєш, як слід діяти, подавати та покращувати.
Художник змушений вирішувати десятки задач лише в одній картині - стосовно пропорцій, композиції та художньої інтерпретації, і через деякий час це спонукає його і у житті не діяти очевидно, не ходити протоптаними дорогами, а обирати власну модель поведінки, власні цінності та життєвий шлях. Сьогодні ці якості прийнято називати креативністю, проте, якщо розшифрувати - це глибинний, вдумливий, нестереотипний підхід до вирішення задач, від таких відносно простих, як творча робота, до розробки інноваційних продуктів.
"Пам’ятайте, що художники - це уже давно не вбогі диваки, а творці нашого з вами майбутнього в абсолютно різних сферах життя!"
Все просто: вони більше не можуть не малювати! А знаєте, чому вони не малювали, навіть маючи хист та бажання? Бо ще з дитинства усі ми знаємо "художник це не професія", "усі творчі люди п`яниці та злидарі", ну і, звісно, "художники з іншої планети". У зв'язку з цими "раціональними та безкомпромісними" аргументами більшість творчих людей пішло здобувати "серйозні та грошовиті". І ось на різних етапах життя ці художники в душі приходять до усвідомлення того, що нереалізований потенціал робить людину нещасною! Художник змушений вирішувати десятки задач лише в одній картині - стосовно пропорцій, композиції та художньої інтерпретації, і через деякий час це спонукає його і у житті не діяти очевидно, не ходити протоптаними дорогами, а обирати власну модель поведінки, власні цінності та життєвий шлях. Сьогодні ці якості прийнято називати креативністю, проте, якщо розшифрувати - це глибинний, вдумливий, нестереотипний підхід до вирішення задач, від таких відносно простих, як творча робота, до розробки інноваційних продуктів.
"Якщо ви народились творчо обдарованим, то чим би ви не займались зараз, розпочинайте творити, від цього напряму залежить ваше щастя!"